Aktorka Ellen Page zmieniła płeć

Aktor Elliot Page – dawniej Ellen Page – powiedział fanom, że jest transpłciowy. Nominowana do Oscara gwiazda Umbrella Academy zwróciła się z ogłoszeniem do wielu obserwujących w mediach społecznościowych. Napisał: „Cześć przyjaciele, chcę się z wami podzielić, że jestem trans, moje zaimki to on / oni i nazywam się Elliot. Czuję się szczęśliwy, że to piszę. Być tutaj. Dotarłem do tego miejsca w moim życiu. Czuję ogromną wdzięczność wobec niesamowitych ludzi, którzy wspierali mnie w tej podróży.”

“Nie potrafię wyrazić, jak niezwykłe to uczucie, gdy wreszcie kocham to, kim jestem na tyle, by podążać za sobą. Inspirowało mnie wiele osób ze społeczności trans. Dziękuję za odwagę, hojność i nieustanną pracę, aby uczynić ten świat miejscem bardziej inkluzywnym i współczującym. Zaoferuję wszelkie możliwe wsparcie i będę dalej dążyć do bardziej kochającego i równego społeczeństwa”.

Elliot podzielił się pewnymi poważnymi obawami przed ujawnieniem się jako trans, przyznając, że jest „przerażony”. „Proszę też o cierpliwość. Moja radość jest prawdziwa, ale jest też krucha. Prawda jest taka, że ​​pomimo tego, że czuję się teraz głęboko szczęśliwy i wiedząc, jaki przywilej niosę ze sobą, też się boję. Boję się inwazyjności, nienawiści, „żartów” i przemocy. Żeby było jasne, nie próbuję tłumić chwili radosnej i tego, co świętuję, ale chcę przedstawić pełny obraz.”

„Statystyki są oszałamiające. Dyskryminacja osób transpłciowych jest powszechna, podstępna i okrutna, co ma przerażające konsekwencje. Tylko w 2020 roku zgłoszono, że co najmniej 40 osób transpłciowych zostało zamordowanych, z których większość stanowiły transpłciowe kobiety rasy czarnej i latynoskiej. Do przywódców politycznych, którzy pracują nad kryminalizacją opieki zdrowotnej dla osób trans i odmawiają nam prawa do istnienia, oraz wszystkim tym, którzy mają ogromną platformę, którzy nadal wyrzucają wrogość wobec społeczności trans: macie krew na rękach.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *