Anne Hathaway przeprasza za… jej postać wiedźmy w nowym filmie

Gwiazda nowego filmu “Czarownice”, Anne Hathaway, obiecała „poprawę” po krytyce, jaką otrzymał film za przedstawienie… wad genetycznych kończyn. Aktorka przyznała, że ​​wiele osób „cierpi” z powodu sposobu przedstawiania jej postaci Wielkiej Czarownicy. „Jestem wam winna przeprosiny” – napisała na Instagramie. W nowej ekranizacji książki Roalda Dahla z 1983 roku, czarownice mają trzy bardzo długie palce na każdej dłoni i stopy bez palców.

Komik Alex Brooker i inne osoby z upośledzeniami rąk i ramion oskarżyli film o niewrażliwość na osoby niepełnosprawne. „Moim zdaniem to wysyła wiadomość, że powinniśmy bać się ludzi z brakującymi palcami” – powiedział Brooker BBC na początku tego tygodnia. Anne Hathaway powiedziała, że ​​„nie dostrzegła związku wad genetycznych kończyn” z jej postacią GHW [Grand High Witch], kiedy zaprezentowano jej wizję wyglądu tej postaci. “Gdybym to zrobiła, zapewniam was, że to by się nigdy nie wydarzyło” – kontynuowała gwiazda, która zdobyła Oscara za rolę w Les Miserables.

„Szczególnie chciałabym powiedzieć, że przykro mi z powodu dzieci z wadami kończyn. Teraz, gdy wiem więcej, obiecuję poprawę. I jestem winna specjalne przeprosiny każdemu, kto kocha was tak mocno, jak ja kocham swoje własne dzieci: przepraszam, że zawiodłam waszą rodzinę”.

https://www.instagram.com/tv/CHOGW7JlpRv/

Aktorka opisała siebie jako „kogoś, kto naprawdę wierzy w inkluzywność i naprawdę nienawidzi okrucieństwa”. Udostępniła również wideo z Lucky Fin Project, organizacji wspierającej osoby z wadami genetycznymi kończyn. Przesłanie Hathaway nastąpiło po przeprosinach, które Warner Bros wydał na początku tego tygodnia w związku z ukazywaniem wizerunku czarownic w filmie, który różni się od tego z oryginału książkowego. Studio stwierdziło, że było „głęboko zasmucone”, gdy dowiedziało się, że film Roberta Zemeckisa „może zranić osoby niepełnosprawne”.

„Dostosowując do naszej wizji oryginalną historię, współpracowaliśmy z projektantami i artystami, aby opracować nową interpretację opisanych w książce kocich pazurów” – głosi oświadczenie. „Nigdy nie było naszą intencją dla widzów, aby czuli, że te nadprzyrodzone, pozaludzkie stworzenia mają ich reprezentować”.

Film The Witches pierwotnie miał zostać wydany w kinie, ale zamiast tego został rozprowadzony na platformach streamingowych w zeszłym miesiącu. Wkrótce potem hashtag #NotAWitch zaczął zyskiwać popularność w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *