Biali nauczyciele zmuszani do szkoleń z ich “białego przywileju” [ZDJĘCIA]

„Spodziewaj się dyskomfortu”. Takim hasłem Dystrykt Szkół w San Jose zaprasza białych nauczycieli do szkoleń i kursów na temat ich uprzywilejowania: „White Privilege Training” w San Diego Unified. Użytkownik Twittera Christopher F. Rufo opublikował zdjęcia materiałów szkoleniowych. I wiele wskazuje, że może być to jedno z najbardziej rasistowskich działań, jakie kiedykolwiek przeprowadzono w imię „antyrasizmu”.

W ramach części szkolenia o „uznaniu ziemi”, biali nauczyciele muszą „przyznać, że znajdujemy się na terenach skradzionych, zabranych rdzennym mieszkańcom. Mówię do was z krainy Kumeyaay. Musimy uznać ukrytą historię przemocy wobec ludów tubylczych, starając się dążyć do sprawiedliwości ”.

Trening obejmuje również sekcję „białej kruchości” (white fragility), która jest definiowana jako „potężny środek kontroli rasy białej i ochrony białej przewagi”. Ta sekcja mówi dalej: „Ponieważ biali mają większość władzy politycznej, instytucjonalnej i ekonomicznej, otrzymują korzyści, których nie mają grupy niebiałe. Biała kultura i biała rasowa tożsamość odnoszą się do sposobu, w jaki biali ludzie, ich zwyczaje, kultura i przekonania działają jako standard, według którego porównuje się wszystkie inne grupy ”.

Sekcja dotycząca białej kruchości również wyjaśnia, że ​​„radykalny stres” u białych pochodzi z przekonywania ich do rozważenia rzeczywistości rasowej, a „poczucie winy, złość, apatia, frustracja i defensywność z tego powodu, uniemożliwiają nam prowadzenie dialogu rasowego”.
Cóż, naszym zdaniem każdy, kto siedzi na szkoleniach zaprojektowanych tak, aby uwierzył, że jest z natury rasistą, doświadczyłby tych emocji. To nie jest „biała kruchość”.To zwykła, ludzka reakcja na próbę ideologicznego przeprogramowania.

Inne sekcje szkolenia to „Jesteś rasistą”, „Stoisz na straży rasistowskich idei, struktur i zasad” oraz „Co możesz zrobić?”. W sekcji „Co możesz zrobić?” biali nauczyciele są zachęcani między innymi do „konfrontacji i zbadania swojego białego przywileju, uznania, kiedy czujesz białą kruchość i nauczenia innych dostrzegania ich przywilejów”.

Christopher Rufo poruszył także ważną kwestię w swoim wątku na Twitterze. Napisał: “Tylko 47% uczniów San Diego Unified osiąga biegłość w czytaniu i matematyce. Zamiast więc ulepszać program nauczania i lepiej kształcić uczniów, szkoła poświęca czas na indoktrynację białych nauczycieli, aby wierzyli, że są z natury rasistami.”

To nie jest pierwsza próba San Diego Unified manipulowania uczniami i nauczycielami w kwestii rasizmu. Na początku tego roku całkowicie zmienili swój system ocen, aby „zwalczać rasizm”. Zmiany sprawiły, że nauczyciele nie mogą już brać pod uwagę opuszczonych zajęć lekcyjnych lub zachowania w klasie podczas obliczania końcowych ocen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *