CNN naciska na operatorów kablowych do usunięcia stacji Fox News z ich platformy

Jeden z najpopularniejszych prezenterów telewizyjnych w Stanach Zjednoczonych, Tucker Carlson, powiedział w swoim piątkowym programie w stacji Fox News, że CNN próbuje zdjąć sieć z anteny, prosząc operatorów kablowych o usunięcie jej z platformy. Carlson twierdzi, że w tej sprawie CNN skontaktowało się z co najmniej sześcioma operatorami telewizji kablowej. CNN powiedział, że Fox News jest „nieodpowiedzialne i niebezpieczne” i przywołał samego Carlsona krytykując go za to, że nie powiedział, iż prezydent Donald Trump nawoływał swoich zwolenników do szturmu na Kapitol.

„Z takimi wrogami, Fox News będzie istniał przez długi, długi czas” – powiedział Carlson, zwracając się do Brianny Keilar z CNN za jej komentarze i do prezesa CNN, Jeffa Zuckera, za pozwolenie na nie. Keilar nazwała Carlsona „całkowitym fantastą”, a także użyła swojego konta na Twitterze, by nazwać go „propagandystą, kłamcą i pasożytem” za jego relację odnośnie wydarzeń na Kapitolu.

Carlson wspomniał również o artykule Olivera Darcy’ego z CNN na swojej stronie internetowej, w którym kwestionowano, czy operatorzy kablowi powinni nadal mieć w swojej ofercie Fox News. Carlson odpowiedział, twierdząc, że CNN „wzywa do cenzury” konkurenta.

„W piątek rano CNN ogłosiło, że pracuje nad wyrzuceniem kanału Fox News z anteny i wyeliminowaniem tej firmy z rynku” – powiedział Carlson. „Wielu prominentnych Demokratów, w tym urzędników, popiera te wysiłki. Pracownicy CNN skontaktowali się już z sześcioma głównymi operatorami telewizji kablowej w tym kraju, firmami, które przenoszą nasz sygnał do twojego domu, i naciskali na nich, aby porzucili Fox News. Pod jakim pretekstem możesz zapytać? Pod pretekstem, że ten program i inni na kanale są bezpośrednio odpowiedzialni za przemoc w Kapitolu w tym tygodniu.” – powiedział Tucker Carlson w swoim programie.

„Oto sieć informacyjna wzywająca do cenzury, sieć telewizyjna żądająca od konglomeratów medialnych zakazu konkurencji” – dodał. „To przerażające, ale jest też trochę zabawne, jeśli mam być tutaj całkowicie szczery”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *