Gucci walczy ze stereotypem męskości, sprzedając sukienki dla mężczyzn za 1700£

Gigant modowy, Gucci, życzy sobie 1700 funtów za pomarańczową sukienkę w kratę ze wstążką z przodu dla mężczyzn, aby przełamać „toksyczne stereotypy, które kształtują męską tożsamość płciową”. Najwyraźniej firma stwierdziła że mężczyźni będą wyglądać świetnie, dodając do sukienki parę podartych dżinsów, męską torbę i wełnianą czapeczkę.

Jest też kwiatowa kreacja za 1150 funtów w najnowszej serii “gender-fluid clobber”, ale nie podejmujemy się nawet tłumaczenia tego terminu. Włoska firma mówi o swojej drogiej propozycji tak: „Zainspirowany stylem grunge z lat 90. i stylizowany porwanymi spodniami dżinsowymi, ta sukienka w kratę w delikatnych kolorach odzwierciedla ideę płynności, badaną podczas pokazu mody Jesień Zima 2020, przełamując toksyczne stereotypy które kształtują męską tożsamość płciową.”

„Kontrastowy kołnierzyk Piotrusia Pana i haft z przodu dodają element inspirowany dzieciństwem, który nawiązuje do powracającego tematu kolekcji. Ubrania z różnorodnymi sposobami noszenia i stylu obejmują każdą osobę, która jest częścią indywidualnego ducha Domu”.

Całe szczęście, że firma postanowiła również porzucić stereotypy na temat męskiego ciała, ponieważ sukienkę można kupić tylko w rozmiarach XS i XSS.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *