Kultowy film “Grease” uznany za seksistowski

W Wielkiej Brytanii nie brakuje problemów, ale najwyraźniej społeczeństwo znalazło czas na debatę o tym, czy kultowy musical z lat 70. jest seksistowski czy nie. Grająca główną rolę Olivia Newton-John zaprzeczyła, że ​​Grease jest filmem seksistowskim, argumentując, że „nie ma tam żadnego związku z ruchem #MeToo”. W musicalu z 1978 roku postać grana przez panią Newton-John, Sandy, przekształciła się ze skromnie ubranej dziewicy w odzianą w skórę złą dziewczynę, w końcu przyciągając pełną uwagę “bad boya”, Danny’ego (John Travolta).

Scena, w której Sandy odsłania swój nowy wygląd pozostaje jednym z najbardziej ikonicznych momentów w historii kina. Niestety pojawiły się oskarżenia o mizoginię tej sceny, ponieważ sugeruje, że Sandy musiała zmienić swój wizerunek i osobowość, aby być atrakcyjną dla mężczyzny.

Pani Newton-John odrzuca krytykę. „To film” – powiedziała gazecie The Guardian. „To historia z lat pięćdziesiątych, w których było inaczej. Wszyscy zapominają, że na koniec on też się zmienia. Nie ma w tym nic z ruchu #MeToo ”. Kontynuowała: „To tylko dziewczyna, która kocha chłopaka i myśli, że jeśli to zrobi, on polubi ją. I on myśli, że jeśli to zrobi, ona polubi go. Uważam, że to całkiem prawdziwe. Ludzie robią to dla siebie nawzajem. To była zabawna historia miłosna”.

Australijska piosenkarka i aktorka ujawniła również, że jej własna przemiana muzyczna tuż po Grease, która obejmowała sugestywne wideo do singla „Let’s Get Physical”, była celowo krótkotrwała. „Zwykle byłam dobrą dziewczyną” – wyjaśniła. „Prawdopodobnie miałabym kłopoty z moim tatą, gdybym była inna”.

Newton-John i Travolta pozostali dobrymi przyjaciółmi po nakręceniu Grease, ponownie łącząc się przy filmie fantasy Two of a Kind z 1983 roku. W 2012 roku współpracowali nad świątecznym albumem zatytułowanym This Christmas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *