Lizzo: “Ruch body positive jest przejmowany przez niedostatecznie otyłe osoby”

Gwiazda muzyki pop, Lizzo, twierdzi, że ruch „pozytywnego nastawienia do ciała” (body positive) jest przejmowany przez białe dziewczyny, które nie są wystarczająco duże. W wywiadzie dla Vogue piosenkarka powiedziała, że ​​krucjata na rzecz „fat acceptance” stała się zbyt „mainstreamowa” i zbyt biała. „Jest skomercjalizowana” – stwierdziła. „Teraz, gdy patrzysz na hashtag „body pozytywne”, widzisz dziewczyny o mniejszych rozmiarach i bardziej krągłe. Wiele białych dziewczyn. I nie mam nic przeciwko temu, ponieważ moje przesłanie zawsze dotyczy inkluzywności”.

Pomimo głoszenia „inkluzywności”, Lizzo zaczęła narzekać, że body positive jest zbyt inkluzywne: “Nie podoba mi się to, że ludzie, dla których ten termin został stworzony, nie odnoszą z niego korzyści. Dziewczyny z tłustymi plecami, dziewczyny z wiszącymi brzuchami, dziewczyny z nierozdzielonymi udami. Dziewczyny z rozstępami. Powinny móc czerpać korzyści z … głównego nurtu body positive. Ale wszystko, co wchodzi do głównego nurtu, ulega zmianie.”

Lizzo dodaje: “Myślę, że leniwe jest tylko powiedzenie, że w tym momencie jestem body positive” – mówi Lizzo. “To jest łatwe. Chciałabym być “ciało-normatywna”. Chcę normalizować swoje ciało. I nie tylko na zasadzie: „Ooh, spójrz na ten fajny ruch. Bycie otyłym jest pozytywne dla ciała.”. Nie. Bycie grubym jest normalne. Myślę, że teraz jestem winna osobom, które to zaczęły, aby nie poprzestać na tym. Musimy znów sprawić, że ludzie poczują się nieswojo, abyśmy mogli nadal się zmieniać. Zmiana jest zawsze niewygodna, prawda?” – dodaje.

Oczywiście, tak naprawdę ruch body positive jest niczym innym jak schronieniem dla leniwych, grubych ludzi, którzy jedzą za dużo. Zmuszając społeczeństwo do zaakceptowania ich złych wyborów, stylu życia jako pewnego rodzaju przyczyn związanych z prawami obywatelskimi, nie muszą brać żadnej odpowiedzialności za swoje czyny. Byłoby to równie absurdalne, jak promowanie „pozytywnego ruchu dla palaczy”, w którym niebezpieczeństwa związane z paleniem są całkowicie ignorowane i zastępowane przez potrzebę, by palacz nie czuł się osądzony.

Otyłość jest bezpośrednio związana z przedwczesną śmiercią i wszelkiego rodzaju przerażającymi chorobami. Pomysł, że powinno się to promować jako normalne dla młodych ludzi, jest całkowicie absurdalny, ale równy obecnemu kursowi, biorąc pod uwagę obłąkany świat klaunów, w którym teraz żyjemy. Pełen wywiad znajduje się TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *