Magazyn Fitness dla kobiet przeprasza za tweety o „spalaniu świątecznych kalorii”

Magazyn dotyczący zdrowia kobiet musiał przeprosić za tweeta, który zachęcał czytelników do „spalenia tych świątecznych kalorii”. Brytyjski magazyn Women’s Fitness napisał na Twitterze 27. grudnia: „Czy wychodzisz dziś pobiegać, spacerować lub jeździć na rowerze? To wspaniały dzień, aby spalić te świąteczne kalorie… zamieść tutaj swoje zdjęcia! ”

Ale jego próba zachęcania ludzi do pozostania w formie i dzielenia się rutynowymi ćwiczeniami nie powiodła się, a użytkownicy mediów społecznościowych wyrazili oburzenie argumentując, że ten tweet może striggerować ludzi z zaburzeniami odżywiania. Jeden z nich napisał: “To naprawdę smutne, że w 2020 roku promujecie potrzebę „spalenia” świątecznych kalorii. Myślę, że to bardzo triggerująca i przestarzała wiadomość, którą się dzielicie. Zachęcacie kobiety do ćwiczeń z poczucia winy / wstydu, które moim zdaniem jest bardzo negatywne i niebezpieczne”

Inna użytkowniczka, będąca lekarzem napisała: “Bardzo niepokojący i problematyczny język. Nie powinniśmy przypisywać moralnych etykiet pożywieniu i ćwiczeniom ani zachęcać ludzi do przyjęcia mentalności polegającej na zarabianiu i spalaniu; to wynik tych szkodliwych kampanii marketingowych, które widzę zbyt wiele w swojej klinice. Jako główny magazyn fitness, dlaczego nie skorzystać z okazji do promowania pozytywnych korzyści dla zdrowia psychicznego i fizycznego, jakie można osiągnąć wychodząc na zewnątrz / ćwicząc; lepszy nastrój, lepszy sen, więcej energii itp. Rozczarowujące.

Magazyn przeprosił i wyjaśnił, że po prostu próbuje zachęcić ludzi do ćwiczeń i udostępniania swoich zdjęć: „Przepraszamy wszystkich, którzy są zdenerwowani naszym ostatnim postem o wychodzeniu i spalaniu świątecznych kalorii. Staraliśmy się zachęcić was do ćwiczeń, udostępniania zdjęć i nie czekania do stycznia, jeśli zależy wam na sprawności lub utracie wagi. Wiemy, że nie wszyscy ćwiczą, aby schudnąć ”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *