Magazyn Fitness dla kobiet przeprasza za tweety o „spalaniu świątecznych kalorii”

Magazyn dotyczący zdrowia kobiet musiał przeprosić za tweeta, który zachęcał czytelników do „spalenia tych świątecznych kalorii”. Brytyjski magazyn Women’s Fitness napisał na Twitterze 27. grudnia: „Czy wychodzisz dziś pobiegać, spacerować lub jeździć na rowerze? To wspaniały dzień, aby spalić te świąteczne kalorie… zamieść tutaj swoje zdjęcia! ”

Ale jego próba zachęcania ludzi do pozostania w formie i dzielenia się rutynowymi ćwiczeniami nie powiodła się, a użytkownicy mediów społecznościowych wyrazili oburzenie argumentując, że ten tweet może striggerować ludzi z zaburzeniami odżywiania. Jeden z nich napisał: “To naprawdę smutne, że w 2020 roku promujecie potrzebę „spalenia” świątecznych kalorii. Myślę, że to bardzo triggerująca i przestarzała wiadomość, którą się dzielicie. Zachęcacie kobiety do ćwiczeń z poczucia winy / wstydu, które moim zdaniem jest bardzo negatywne i niebezpieczne”

Inna użytkowniczka, będąca lekarzem napisała: “Bardzo niepokojący i problematyczny język. Nie powinniśmy przypisywać moralnych etykiet pożywieniu i ćwiczeniom ani zachęcać ludzi do przyjęcia mentalności polegającej na zarabianiu i spalaniu; to wynik tych szkodliwych kampanii marketingowych, które widzę zbyt wiele w swojej klinice. Jako główny magazyn fitness, dlaczego nie skorzystać z okazji do promowania pozytywnych korzyści dla zdrowia psychicznego i fizycznego, jakie można osiągnąć wychodząc na zewnątrz / ćwicząc; lepszy nastrój, lepszy sen, więcej energii itp. Rozczarowujące.

Magazyn przeprosił i wyjaśnił, że po prostu próbuje zachęcić ludzi do ćwiczeń i udostępniania swoich zdjęć: „Przepraszamy wszystkich, którzy są zdenerwowani naszym ostatnim postem o wychodzeniu i spalaniu świątecznych kalorii. Staraliśmy się zachęcić was do ćwiczeń, udostępniania zdjęć i nie czekania do stycznia, jeśli zależy wam na sprawności lub utracie wagi. Wiemy, że nie wszyscy ćwiczą, aby schudnąć ”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *