Multimilionerka Serena Williams czuje się „niedopłacona” i „niedowartościowana”

Tenisistka Serena Williams opowiedziała o tym, jak uwielbia reprezentować „piękne ciemne kobiety”, racząc nas swoimi przemyśleniami na temat pewności siebie i ruchu Black Lives Matter. 39-letnia mistrzyni tenisa pojawi się na okładce listopadowego wydania brytyjskiego Vogue’a i opowiada w publikacji, jak bardzo czuła się „niedopłacana” i „niedowartościowana” w przeszłości w porównaniu ze swoimi męskimi kolegami i białymi kobietami.

Powiedziała: „Nigdy nie byłam osobą, która mówiłaby, że chce mieć inny kolor lub, że chcę, aby mój odcień skóry był jaśniejszy. Lubię to, kim jestem, lubię tak wyglądać i uwielbiam reprezentować piękne ciemne kobiety. Dla mnie to jest idealne. Nie chciałabym tego w żaden inny sposób”.

Jednak już po chwili, Serena zaczęła mówić o swoich odczuciach dotyczących idealnego obrazu ciała, mówiąc, że czuła się, jakby jej siostra Wenus miała ciało uważane za bardziej akceptowalne przez społeczeństwo gdy dorastały, ponieważ była szczuplejsza niż ona. Serena powiedziała: „Kiedy dorastałam, celebrowano [ciała] inaczej. Wenus wyglądała tak, jak uważano to za bardziej akceptowalne: ma niewiarygodnie długie nogi, jest naprawdę bardzo chuda. W telewizji nie widziałam grubych ludzi, którzy wyglądaliby jak ja. Nie było pozytywnego obrazu ciała. To był inny wiek.

Serena, matka dwojga córki Olympii, którą dzieli ze swoim mężem Alexisem Ohanianem, wyjaśniła, że ​​jest „wdzięczna” za ciało, które ma. Powiedziała: „To niesamowite, że moje ciało było w stanie zapewnić mi karierę, którą miałam i jestem za to naprawdę wdzięczna. Żałuję tylko, że nie byłam wdzięczna wcześniej. Kiedy patrzę na moją córkę, wszystko zatacza koło.”

Gwiazda sportu omówiła także ruch Black Lives Matter i globalne protesty wywołane śmiercią George’a Floyda w maju. Serena opowiedziała, jak czuje, że dzięki technologii czarnoskórzy Amerykanie otrzymali nowy „głos”, ponieważ „widzimy rzeczy, które były ukrywane przez lata”. Powiedziała: „Są to rzeczy, przez które musimy przechodzić jako ludzie. To się dzieje od lat. Ludzie po prostu nie mogli wcześniej wyciągać telefonów i nagrywać. Pod koniec maja było tak wielu białych ludzi, którzy pisali do mnie:„ Przepraszam za wszystko, przez co musieliście przejść.”

“Myślę, że przez chwilę zaczęli – może nie rozumieć, bo nie sądzę, że potraficie zrozumieć – ale zaczęli dostrzegać. A ja na to:„ no cóż, nie widzieliście tego wcześniej? Mówiłam o tym przez całą swoją karierę.”

Przypomnijmy, że majątek pani Williams jest szacowany na około 200 milionów dolarów. Według Celebrity Net Worth, do roku 2020 roku 39-latka zarobiła 92 720 122 dolarów od WTA za wygrane we wszystkich turniejach oraz za cztery złote medale olimpijskie (2002, 2008 i 2012). Według wyliczeń tej samej strony, pani Williams na tenisie zarabia około 8 milionów dolarów rocznie. Z kolei zdaniem Forbesa, jej zarobki w wysokości 93 milionów dolarów w postaci nagród są dwa razy większe niż jakiejkolwiek innej tenisistki.

Lecz większość zarobków Williams pochodzi z jej lukratywnych kontraktów reklamowych. W tym roku Willams podobno zarobiła 32 miliony dolarów na transakcjach z kilkoma markami. W 2004 roku Williams podpisała umowę o wartości 40 milionów dolarów z Nike na produkcję linii odzieży. Ma również umowę o wartości 10-15 milionów dolarów z Nike i Kraft Foods. Gatorade, Delta Air Lines, Pepsi, słuchawki Beats by Dre, IBM, Intel i Chase Bank to niektórzy z jej pozostałych sponsorów. W 2015 roku podpisała również kontrakt z Astonem Martinem jako Chief Sporting Officer.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *