Proaborcyjni aktywiści wtargnęli do kościoła, żądając darmowych aborcji [WIDEO]

Aktywiści proaborcyjni zaatakowali katedrę św. Józefa w Columbus w Ohio w piątek rano podczas mszy w obronie życia, paradując między zebranymi i trzymając transparenty z napisami „Aborcja na żądanie”. Skandowali również hasła o treści „Ten kościół uczy nienawiści”. Biskup Robert J. Brennan z diecezji Columbus prowadził Mszę „Respect Life”, będącą częścią programu pro-life stworzonego przez biskupów Stanów Zjednoczonych, w 48. rocznicę wyroku Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych w sprawie Roe przeciwko Wade, przełomowego orzeczenia Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych dającego prawo do aborcji.

Według raportu Columbus Dispatch, około ośmiu działaczy na rzecz praw aborcyjnych wtargnęło do katedry i weszło do sanktuarium, krzycząc: „ten kościół uczy nienawiści!”. Protestujący trzymali tabliczki, które brzmiały: „Finansuj aborcję, a nie gliniarzy” i „Aborcja na żądanie, zakończ Hyde’a teraz”, co jest odniesieniem do poprawki Hyde’a, obowiązującego od dawna federalnego przepisu, który zakazuje podatnikom finansowania aborcji. Na miejsce zdarzenia wezwano policję, a personel diecezjalny pomógł im w wyprowadzeniu protestujących z katedry.

Serwis prasowy Pro-life LifeSiteNews podał dalsze informacje o incydencie: niektórzy z około 200 uczestników Mszy św. byli wyraźnie wstrząśnięci i zaniepokojeni działaniami protestujących. Obecnych było wiele dzieci, a niektóre płakały. Setki katolickich uczniów w całej diecezji oglądało transmisję na żywo z Mszy św., kiedy protestujący przerywali homilię biskupa Brennana. W czasie opuszczania kościoła, grupa proaborcyjna werbalnie obrażała zespół bezpieczeństwa wykrzykując przekleństwa. Po tym, jak zostali skutecznie wyprowadzeni, grupa pozostała na zewnątrz katedry, wykrzykując obelgi do zgromadzonych w środku, w tym „Jezus was nienawidzi” i „Jeśli piekło jest prawdziwe, możecie się w nim spalić”.

„Dzisiaj, podczas naszej Mszy Respect Life w katedrze św. Józefa, grupa protestujących weszła do tej świętej przestrzeni, próbując zakłócić nasze zebranie” – powiedział później Brennan w oświadczeniu, dziękując policji Columbus i personelowi diecezji za szybką reakcję. “Pragnę wyrazić swój wielki podziw i podziękowanie wszystkim uczestnikom Mszy św., których pełna szacunku i modlitewna odpowiedź odzwierciedla radość, nadzieję i miłosierdzie, które cechuje nasze świadectwo w obronie życia. Przepraszam również obecne rodziny, których dzieci były na to narażone.”

Brennan poprosił wszystkich, którzy uczestniczyli we Mszy św., aby „nadal modlili się za zmarłych nienarodzonych, za wszystkich, którzy doświadczyli bólu aborcji, i za tych, którzy nie rozumieją naszego boskiego i niezłomnego powołania, by bronić tej sprawy”. Według LifeSiteNews, po mszy, aktywiści proaborcyjni nadal nękali uczestników, którzy udali się do Ohio Statehouse na spotkanie „Roe Remembrance” z biskupami Brennanem i biskupem Cleveland Edwardem Malesiciem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *