Profesor nazwał Amy Barrett “białym kolonizatorem”, który traktuje adoptowane dzieci jako rekwizyty

Profesor Uniwersytetu Bostońskiego został zmiażdżony przez krytykę za sugerowanie, że Amy Coney Barrett jest „białym kolonizatorem”, który wykorzystuje jej dwoje adoptowanych haitańskich dzieci jako „rekwizyty”. Ibram X Kendi stoi teraz w obliczu fali krytyki i wzywa się do jego zwolnienia po wygłoszeniu tych oburzających komentarzy w mediach społecznościowych.

Pani Barrett, kandydatka do objęcia stanowiska Sędziego Sądu Najwyższego w USA, ma siedmioro dzieci, w tym dwoje czarnych dzieci, które ona i jej mąż adoptowali z zubożałej karaibskiej wyspy. Pan Kendi spotkał się z krytyką, kiedy napisał, że biała osoba adoptująca czarne dziecko wciąż może być rasistą. „Niektórzy biali kolonizatorzy „adoptowali” czarne dzieci” – napisał w sobotnim poście na Twitterze.

„Ucywilizowali” te „dzikie” dzieci na „wyższy” sposób postępowania białych ludzi, używając ich jako rekwizytów w ich życiowych obrazach zaprzeczania, jednocześnie odcinając biologicznych rodziców tych dzieci z obrazu ludzkości”. Kendi poczynił oburzające uwagi w odpowiedzi na tweeta pokazującego siostrę pani Barrett, Carrie, trzymającą dwoje czarnych dzieci, z których żadne nie zostało adoptowane przez jej siostrę.

Ale naukowiec powiedział swoim zwolennikom, że „nie chodzi konkretnie o panią Barrett, nie w tym rzecz”. Jest to przekonanie, które ma zbyt wielu białych ludzi: jeśli mają lub adoptują kolorowe dziecko, to nie mogą być rasistami” – powiedział.

Po tym, jak jego tweet został skrytykowany online, Kendi, autor bestsellerów New York Timesa, wyjaśnił swoje stanowisko: „Podważam pogląd, że biali rodzice kolorowych dzieci są z natury „nie rasistami ”, a internetowe boty całkowicie przekręcają to, co mówię.” Republikanie i wiele osób skrytykowało te uwagi: “Ibram Kendi przeprowadza okrutny, rasistowski atak na sędzinę Barrett i jej rodzinę. Ale czego innego moglibyśmy się spodziewać po oszustach takich jak on? ” napisał senator GOP Tom Cotton z Arkansas.

Pan Kendi, który jest także korespondentem CBS News i pisze dla The Atlantic, w niedzielę zaatakował swoich krytyków. „Powinniśmy traktować to jako komplement, gdy ludzie atakują nas osobiście lub gdy fałszywie przedstawiają naszą pracę. Ponieważ oznacza to, że nie mogą kwestionować tego, co faktycznie mówimy, piszemy, mamy na myśli lub robimy. Przyjmijcie komplementy z wdziękiem i idźcie dalej” – napisał na Twitterze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *