US Navy SEALs zmienia swoje credo, aby być neutralne pod względem płci

New York Post pisze, że siły specjalne amerykańskiej marynarki wojennej, US Navy SEALs, zmieniły swoje credo, aby stać się neutralne pod względem płci, eliminując między innymi takie terminy jak „braterstwo”.

“Naval Special Warfare nadal konsekwentnie rozwija kulturę taktycznej i etycznej doskonałości, która odzwierciedla reprezentowany przez nas naród i która czerpie z talentów całkowicie ochotniczych sił, które spełniają standardy kwalifikacji jako SEAL lub SWCC” – powiedział rzecznik Lt. Cmdr. Matthew Stroup serwisowi American Military News.

Jedna ze zmian dotyczy pierwszego akapitu etosu SEAL. Zamiast „Zwykłego człowieka z niezwykłą chęcią odniesienia sukcesu”, pojawia się teraz: „Zwykli obywatele z niezwykłą chęcią odniesienia sukcesu”. W języku angielskim słowa “mężczyzna” i “człowiek” są pisane tak samo (man), stąd ta bardzo “potrzebna” i “ważna” zmiana, aby nikomu broń Boże się nie pomyliło.

Inny fragment zmienia zdanie „Jestem tym człowiekiem” na „Jestem tym wojownikiem”. „Bractwo” zostało zmienione na „grupa wojowników morskich”. Ostatnia linijka etosu została zmieniona z „Odważni ludzie walczyli i ginęli, budując dumną tradycję i reputację, którą jestem zobowiązany utrzymać” na „Odważni SEALs”.

Stroup powiedział, że poprzednie wersje etosu SEAL i Crewmen Crewmen Special Warfare Combatant-craft zostały napisane, zanim prawo zezwoliło kobietom na służbę w grupach komandosów. „Zmiany w żaden sposób nie odzwierciedlają obniżających się standardów wejścia, a raczej zapewniają, że wszyscy ci, którzy spełniają wymagania szkolenia na SEAL lub SWCC, są reprezentowani w etosie lub wyznaniu, którym żyją” – powiedział. „To poprawia postawę sił NSW, zapewniając, że korzystamy z największej dostępnej puli talentów”.

Mimo to, jak powiedział Stroup, „żadna kobieta nie ukończyła szkoleń kwalifikacyjnych SEAL ani SWCC”. Strona internetowa Naval Special Warfare Command została zaktualizowana, aby odzwierciedlić nową neutralną pod względem płci wersję etosu SEAL.

Dość szybko część komentatorów zaczęła żartować z tej dziwacznej decyzji:

Do sprawy odniósł się również Donald Trump, zapowiadając, że od razu unieważni tę “niedorzeczną decyzję”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *